Jak přežít horko nejen v domě

Jak přežít horko?

Když je zima všichni se těšíme na léto a na nádherné počasí, ale když přijdou parné letní dny, ve kterých byste byli nejraději celý den u vody, začne se nám po zimě stýskat.

I když to není snadné, pojďme se říci, jak přežít horko. Začneme od tipů, které vám pomohou udržet v domě dýchatelno a přejdeme k tipům, které využijete, ať jste kdekoliv. Jdeme na to!

Jak přežít horko v domě a bytě?

1. Neustále větrejte

Okna doma nemusíte v létě vůbec zavírat. Když nefoukne ani nejmenší větřík místnost tím sice moc neochladíte, ale určitě budete mít doma příjemnější vzduch. Nejdůležitější je mít otevřená okna, když venku není největší parno, což je v ránních hodinách a k večeru.

2. Žaluzie nebo rolety

Pokud se nechcete v létě doma upéct, nechávejte zatažené žaluzie. Jen tento jednoduchý úkon sníží teplotu o několik stupňů a pomůže vám v uzavřeném prostoru přežít.

Lepší variantou jsou rolety, které zakryjí celé okno a „zatemní“ celou domácnost. Přes ně se k vám domů nedostane ani paprsek. Rolety nechávejte zatažené minimálně, když odcházíte z domu pryč na delší dobu, například do práce nebo k vodě.

Jak přežít horko v domě
zdroj: www.unsplash.com

3. Nechte vzduch proudit

Nikdy nezavírejte dveře mezi místnostmi. Vzduch nebude přitozeně proudit mezi a nepodaří se vám vyvětrat celý dům.

4. Pořiďte si větrák nebo mobilní klimatizaci

Dalším ověřeným způsobem, jak přežít horko, je nákup větráku nebo mobilní klimatizace. Mobilní klimatizace je skvělý způsob, jak udržet v místnosti příjemnou teplotu a má celou řadu výhod. Jednou z nich je její nízká hmotnost. Klimatizaci můžete přesouvat mezi místnostmi a nemusíte řešit žádné stavební úpravy.

Moderní mobilní klimatizace Olimpia Splendid jsou navíc energeticky nenáročné a velmi tiché, takže vás nebudou rušit při práci ani odpočinku.

TIP: Přemýšlíte o nákupu mobilní klimatizace? Přečtěte si článek Mobilní klimatizace: Jak na ní ušetřit?

5. Ledový trik

Pokud máte doma větrák, dejte před něj led nebo zmrzlé maso. Díky tomu ochladíte místnost rychlostí blesku. Věřte nám, funguje to jako kouzlo!

A jak přežít horko kdekoliv?

Jak přežít horko venku
zdroj: www.unsplash.com

1. Použijte ručník

Je vám ohromné horko, ale nemáte možnost skočit do bazénu? Namočte do vody ručník a dejte si ho kolem krku, velmi rychle se vám uleví.

TIP: Na ručník můžete také nakapat různé oleje, které vám zpříjemní náladu a dodají energii v parných dnech. Dobrou volbou je eukalyptus.

2. Nezapomínejte na pitný režim

Možná je to ohrané, ale pitný režim je v parných letních dnech velmi důležitý. Mějte u sebe láhev s vodou a minimálně jednou za hodinu se napijte. To samé naučte i svou rodinu.

V létě také není dobré pít velké množství alkoholu a slazené nápoje. Nejlepší volbou je čistá nechlazená voda.

3. Skočte pod vodu

Bazén nebo studená sprcha vám zpříjemní den a pomůže přežít astronomické teploty. Jen si dejte pozor na pitný režim. Když jsme dlouho ve vodě nemáme potřebu pít a můžeme na to snadno zapomenout.

4. Zvolte správný outfit

Oblékněte si lehké a prodyšné oblečení a zapomeňte na černou. Nejlepší jsou volnější topy a pro muže košile z příjemného materiálu. Žádná silná trička, v létě platí známé pořekadlo čím méně, tím lépe.

5. Nic těžkého

Zapomeňte na těžkou práci a sport minimálně od 10 do 16 hodin, kdy je největší horko. Pokud nemáte na výběr, určitě si vezměte pokrývku hlavy, dostatek vody a dělejte si pravidelné přestávky. Ze sportů doporučujeme raději ty, které je možné dělat v klimatizovaných místnostech a nejlepší volbou je samozřejmě plavání! 🙂