Kolik stojí rekonstrukce koupelny?

Přemýšlíte o rekonstrukci, ale nevíte, jakou částku si máte připravit?

Kolik stojí rekonstrukce koupelny se nedá přesně odhadnout bez podkladů, doporučujeme si nejdříve sepsat, co všechno budete v koupelně předělávat. Pokud předěláváte koupelnu komplet, můžete využíti i návrhář koupelen.

Existuje řada faktorů, které rekonstrukci koupelny ovlivňují, ale nemusíte mít strach, všechny jsme vám je vypsali.

kolik stojí rekonstrukce koupelny?
zdroj: www.unsplash.com

Kolik stojí rekonstrukce koupelny?

Umakartové nebo zděné jádro?

Zásadní věc, která se promítá v ceně rekonstrukce, je jádro, které v současné chvíli máte. V případě, že máte doma stále umakart, vyšplhá se cena rekonstruce nahoru a nejde s tím nic moc udělat.

Kde budete nakupovat?

Každý výrobce má jiné ceny a jinou kvalitu, my doporučujeme levna-koupelna.cz, kde najdete veškeré vybavení do koupelny – sprchové kouty, sprchové dveře do niky, vany a vanové zástěny, prostě vše. Tak můžete objednat za výhodné ceny na jednom místě. Ušetříte peníze za dopravu a čas strávený zařizováním.

Kdo bude práci dělat?

Máte v rodině někoho šikovného nebo bude práci dělat firma? Obojí má kladné i záporné stránky. Šikovný příbuzný bude sice stát méně peněz, ale na rekonstrukci si počkáte delší dobu. Firma si odvedenou práci nechá logicky zaplatit, ale má zkušenosti a vše bude hotové nejdéle do 14 dnů.

Vana nebo sprchový kout?

I zařízení koupelny hraje samozřejmě v ceně roli. Hlavně nezapomínejte, že nová koupelna není něco, co zařizujete každý den, proto je lepší si připlatit, než si pak dlouhé roky něco vyčítat.

Základem koupelny by měl být určitě sprchový kout nebo vana s vanovou zástěnou, aby se v ní dalo osprchovat. Jediná výjimka by byla v případě, že se každý den koupete a sprchování nemůžete vystát. Trend však říká jasně, sprchové kouty nabírají na popularitě a vana je většinou v koupelně jako doplněk pro občasný relax. Jen počítejte, že si za takový relax musíte připlatit.

Myslete do budoucna

Důležitá rada na závěr – myslete do budoucna! Pokud plánujete rekonstrukci domu nebo bytu, kde budete žít do konce života, myslete na bezbariérový přístup a dostatečnou velikost koupelny. Nikdy totiž nevíte, co se může stát a je lepší být připravený, než téměr novou koupelnu znovu upravovat.

Další tipy a inspiraci najdete v článcích 4 trendy v koueplnách, Kde hledat levné vybavení do koupelny a na webu  Tipy-rady.cz