Jak vyzrát na zaschlé skvrny na kobercích?

Máte na podlahách především koberce? I v dnešní době jsou koberce jedním z nejoblíbenějších druhů podlahových krytin. Ovšem mají i své i své nedokonalosti. Ty jsou především v čištění. Když se koberce zašpiní, čistí se velmi složitě. Největším problémem jsou zejména zaschlé skvrny od jídla a nápojů. Chcete mít doma opět dokonale čistý koberec? Není to zase až takový problém!

cisty-dum.cz_uklid-plecity_cz_01

Využijte osvědčené tipy

Pokud se jedná jen o drobnější skvrny na pár místech, lze využít k čištění i běžnou výbavu domácnosti. Nemusíte nikam chodit a nic kupovat. Koberce se dají čistit třeba s pomocí žehličky, octa, ledu nebo jedlé sody. Jak na to se dozvíte zde. Jedná se o klasické „babské rady“, které jsou ovšem vyzkoušené a opravdu fungují na drtivou většinu běžných skvrn na kobercích.

Vydat se do drogerie

Nemusíte se spoléhat jen na babské rady, ale využít lze i různé speciálně vyvinuté čisticí prostředky na čištění koberců. Stačí navštívit drogerii. Existují desítky druhů a typů čistidel ve formě saponátů, gelů, pěn nebo roztoků. Stačí si vybrat. Čističe dobře odstraní skvrny a koberec hloubkově vyčistí. Problémem však může být, že po vyčištění je na koberci vidět rozdíl mezi čištěnou a nečištěnou plochou. Vyčištěná plocha může být světlejší až o několik odstínů. Proto je vždy lepší čistit koberce plošně.

cisty-dum.cz_uklid-plecity_cz_02

Plošně nejlépe s profesionální technikou

Pokud budete čistit koberce plošně s čističi z drogerie, čeká vás mnoho práce. Čističe se musí na povrch nanést a pak vydrbat kartáčem, což je na ploše celé místnosti velká dřina. Nejlépe uděláte, když si pozvete specializovanou firmu na strojové čištění koberců. Profesionální stroje vyčistí celou plochu koberce za pár desítek minut a výsledek je perfektní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *